Szkoła Podstawowa SLAVIA

Pedagog:mgr Janina Siarkowska-Smok
Oligofrenopedagog:mgr Patryk Szawliński
Biblioteka:mgr Leokadia Pawliszak
Wychowawczyni:mgr Ewelina Barabach (kl. VIII SP i III LO)
Doradca zawodowy:mgr Janina Siarkowska-Smok

Zajęcia rewalidacyjnemgr Patryk Szawliński

Sylwetki nauczycieli

mgr Leokadia Pawliszak

Nauczycielka języka polskiego, warsztatów dziennikarskich oraz technik szybkiego uczenia się. Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1986-2000 metodyk nauczycieli języka polskiego w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym we Wrocławiu. Autorka publikacji z dydaktyki m. in. w Polonistyce, Polskim w Praktyce, Warsztatach Polonistycznych, Perspektywach, Wieczorze Wrocławia i innych. Egzaminator. Przewodnicząca Koła Strzelińsko-Wrocławskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów (SNaP). Przeprowadziła tysiące godzin szkoleń dla nauczycieli w całej Polsce. Od 1998r. współzałożycielka i dyrektor Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego SLAVIA. W 2018r. MEN przyznało jej Medal Komisji Edukacji Narodowej.

mgr Danuta Kiczko

Nauczycielka matematyki, absolwentka Matematyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Egzaminator i egzaminator powtórnego sprawdzania Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) we Wrocławiu. Od 1998 r. współzałożycielka i wicedyrektor Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego SLAVIA.

mgr Patryk Szawliński

Nauczyciel języka niemieckiego, wiedzy o kulturze, muzyki, plastyki, zajęć artystycznych, historii, wiedzy o społeczeństwie, etyki, a także oligofrenopedagog prowadzący zajęcia rewalidacyjne. Absolwent studiów II stopnia z Historii z Wiedzą o Społeczeństwie na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów I stopnia z Filologii Germańskiej z Historią w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Ukończył studia podyplomowe na kierunkach: Wiedza o kulturze - dydaktyka nauczania przedmiotu w Wyższej Szkole Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi, Pedagogika sztuki - Plastyka w Wyższej Szkole Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie, Etyka i filozofia w szkole w Instytucie Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Łodzi oraz Edukacja muzyczna i plastyczna w szkole (uprawniające do nauczania muzyki, historii muzyki, plastyki, historii sztuki oraz zajęć artystycznych) w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu. Ukończył także podyplomowo kursy kwalifikacyjne dla nauczycieli: Sztuka (uprawniający do nauczania plastyki, muzyki oraz zajęć artystycznych) oraz Oligofrenopedagogika (edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną) w Niepublicznej Placówce Doskonalenia Nauczycieli PROTOTO we Wrocławiu. Posiada również uprawnienia do nauczania dwujęzycznego (w języku niemieckim) wszystkich wyżej wymienionych przedmiotów oraz uprawnienia do prowadzenia zajęć z zakresu wiedzy o regionie. Zajmuje się prowadzeniem fanpage’a SLAVII na Facebooku oraz pełni funkcję redaktora naczelnego na stronie internetowej szkoły. Obecnie realizuje następującą formę doskonalenia: Kurs Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Oświacie, organizowany przez Centrum Doskonalenia Zawodowego w Obornikach Śląskich.

mgr Ryszard Kobylański

Nauczyciel geografii oraz przyrody. Absolwent Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada również uprawnienia do nauczania wychowania fizycznego w szkole podstawowej (Studium Nauczycielskie we Wrocławiu). Z pasją i znawstwem zbiera minerały, czego zwieńczeniem jest przepiękna i bogata ekspozycja w strzelińskim budynku Ratuszu w Rynku. Kolejna pasja to ogród i oprowadzanie uczniów po najbliższej okolicy. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Huta Pieniacka. Jest członkiem zarządu i założycielem. Dał się też poznać jako współautor książki pt. Za to, że byli Polakami. Odznaczony za działalność przez śp. prof. Władysława Bartoszewskiego srebrnym medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. W 2018r. otrzymał zaszczytny tytuł Kustosza Pamięci NArodowej, nadany przez Instytut Pamięci Narodowej.

mgr Marcin Głodek

Nauczyciel fizyki, informatyki oraz przyrody. Absolwent Fizyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Ukończył także studia podyplomowe Systemy i sieci komputerowe we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej we Wrocławiu.